aqua-transp

Oświetlenie biurkowe konieczność czy dodatek?

Dzisiejszy artykuł poświęcimy na omówienie mechanizmu działania lampek biurkowych. Odpowiedni  dobór oświetlenia, które służyć ma nam podczas pracy bądź nauki jest niezwykle ważny. Często nie zdajemy sobie sprawy, że jest to jeden z elementów, który wpływa na efektywność zadań, które podjęliśmy nie mówiąc już o naszym wzroku czy też mózgu, którego praca zależna jest również od tego czynnika. W tym wypadku na myśl powinna nasunąć się jedna z ważniejszych reguł- zdecydowanie łatwiejszą rzeczą jest dopasowanie oświetlenia czy też źródła światła niż przystosowanie wzroku do jego ograniczonego strumienia.

Praktyczna strona oświetlenia biurkowego

Pierwsza, a zarazem kluczowa zasada, której należy się trzymać to funkcjonalność. Lampka ma nam służyć, być towarzyszem pracy, pomocnikiem w nauce i tworzyć atmosferę, w której chętnie podejmiemy się czekających nas obowiązków bądź szkolnych zadań. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się oświetlenie z regulowanym ramieniem. Dodatkowym atutem, który nie zaszkodzi, a z pewnością może pomóc jest  możliwość regulacji natężenia strumienia świetlnego w zależności od naszych indywidualnych potrzeb. Niezmienny pozostaje fakt, iż lampka biurkowa powinna oświetlić całą powierzchnie widzenia, stąd też należy przetestować kilka modeli, zasięgnąć porady fachowców i wybrać ten model, który najlepiej sprawdziłby się w naszym wnętrzu. Oprócz biurkowego oświetlenia należy pamiętać o oświetleniu głównym, centralnym, którego zadaniem jest oświetlić całe pomieszczenie podczas wykonywanych czynności.

blog-3-10-16

Funkcjonalność kontra design

Czy funkcjonalne musi być nudne, a designerskie mało praktyczne? Oczywiście, że nie! Wszystko jesteśmy w stanie połączyć, a znalezienie lampki która będzie łączyła w sobie te dwie cechy nie będzie wcale takie trudne. Dzisiejszy rynek dostarcza nam całą masę fantastycznego oświetlenia biurkowego, które nie tylko zachwyca swym wyglądem ale również zaskakuje swoją praktyczną stroną. Wystarczy jedynie nieco zagłębić się w temat aby stać się posiadaczem niezłego „egzemplarza”, który nie tylko pomoże nam ale też naszym pociechom.

blog-3-10

Lampa biurkowa w kilku krokach

Znalezienie odpowiedniego oświetlenia na nasz stolik czy biurko to tylko połowa  sukcesu. Jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach i tak też jest w tym wypadku. Kolejną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę to ustawienie lampki. Wszystko zależy od tego czy jesteśmy prawo czy lewo ręczni. Zasada jest niezwykle prosta, nie sposób więc  będzie o niej zapomnieć- osoby piszące prawą ręką powinny mieć  ustawione źródło światła po lewej stronie, natomiast piszący lewą ręką po prawej stronie. Lampka nie może nas oślepiać, ani być niczym przysłonięta, powinna być dopasowana do naszych potrzeb i stylu bycia. Ważne jest również to aby miejsce naszej pracy bądź nauki znajdowało się blisko okna, zapewni nam to ciągły dopływ naturalnego oświetlenia, które z pewnością korzystnie wpłynie na nas i na nasze samopoczucie.

Po więcej inspiracji zapraszamy na naszą stronę internetową :)

W artykule zostały użyte lampa biurkowa Aqua,Pereto, Patu oraz  Siri.

0 comments on “Oświetlenie biurkowe konieczność czy dodatek?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>