romeo

Lampa z praktycznego punktu widzenia!

Dotychczas nasze artykuły poświęcone były w całości serii lamp, które przede wszystkim mają udekorować nasze wnętrze, stworzyć w nim niepowtarzalną atmosferę oraz klimat, do którego z chęcią będziemy wracać.  Rozważaliśmy wszelkie za i przeciw zastosowaniu kinkietów, mówiliśmy, czym najlepiej kierować się podczas wyboru lampy do salonu czy jadalni. Rozróżnialiśmy style lamp od bardzo nowoczesnych poprzez krótką podróż przez styl skandynawski kończąc na tych, które nawiązują do tegorocznych trendów oświetleniowych.

Wszystko to jest niezwykle ważne pamiętajmy jednak, że nasze mieszkania i domy posiadają również tzw.: pomieszczenia gospodarcze, w których nie tyle liczy się prezencja lampy, co jej praktyczność oraz posiadanie tych cech, które niezbędne są do jej prawidłowego funkcjonowania. To właśnie one stały się inspiracją do dzisiejszego artykułu, który z praktycznego punktu widzenia spojrzy na niezbędnik w naszym domu, jakim jest lampa.

Czy praktyczne znaczy brzydkie?

Zdecydowanie nie! Praktyczną stronę lampy charakteryzuje duża ilość światła, jaką możemy z niej otrzymać, łatwość w utrzymaniu oraz nienaganne wpasowanie się w całość pomieszczenia tak, aby nie rzucała się zbytnio w oczy.

Często nie zdajemy sobie sprawy jak ważną rolę odgrywa oświetlenia w naszej spiżarni, garażu, pralni/suszarni czy piwnicy. Niejednokrotnie nie przywiązujemy wagi do odpowiedniego zaaranżowania lampy w tym pomieszczeniu sądząc, że nie jest to konieczne. Przyjmując taką postawę nie tylko pozostajemy w błędzie, ale świadomie rezygnujemy z udogodnień oświetleniowych, które ułatwią nam niejedną pracę.

Zwróć uwagę na…

Jednym z ważniejszych motywów jest miejsce użytkowania. Nie zapominajmy, że w pomieszczeniach gospodarczych często obecna jest wilgoć niezbędne jest, więc zastosowanie lampy z odpowiednim stopniem ochronności w tym przypadku IP44.

Kolejnym równie ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest materiał wykonania. Najlepsze w tym wypadku okażą się lampy, w których przeważa metal, aluminium oraz stali- są one łatwe w utrzymaniu, oraz odporne na działanie wilgoci oraz kurzu. Z łatwością będziemy mogli je odświeżyć oraz przetrzeć.

Plafony, oprawy natynkowe oraz reflektorki będą nieocenionym pomocnikiem podczas urządzania tego typu pomieszczeń. Niezwykle praktyczne oraz proste zdadzą egzamin w tak nietypowych warunkach.

Czy w tym przypadku kolor ma znaczenia?! Oczywiście, że nie! Brud oraz kurz jest zarówno widoczny na jasnych oraz ciemnych powierzchniach. Zaletą białej lampy jest przede wszystkim jej estetyka oraz poczucie, iż daje ona więcej światła niż inne, dzięki temu, że go nie pochłania.

Pomieszczenie gospodarcze, a LED- jak to pogodzić?

Słysząc hasło wbudowane oświetlenie LED często ulegamy zwątpieniu sądząc, iż nie są one praktyczne, a diody na tyle wytrzymałe.  Wbrew pozorom są one niezwykle trwałe, a ich dodatkową zaletą jest płaska forma, dzięki której zyskamy więcej miejsca w naszym pomieszczeniu.

 

0 comments on “Lampa z praktycznego punktu widzenia!Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>