gaja ara

Otwarcie sezonu z nowym spojrzeniem na ogrodowy design!

Niespełna kilka miesięcy temu na naszym blogu pojawił się artykuł omawiający magię i wyjątkowość zimowego ogrodu. Aż trudno uwierzyć, że okres mroźnej i srogiej zimy mamy już za sobą. Wraz z nadejściem pięknych, słonecznych dni warto wspomnieć kilka słów o rozpoczynającym się sezonie ogrodowym, ukazującym coraz to nowsze rozwiązania dla naszego ogrodu. Każdy kolejny rok przynosi ciekawe i oryginalne propozycje oświetleniowe będące świetnymi pomocnikami w tworzeniu ogrodowego designu.

Wiemy jak ważne i niezbędne do codziennego funkcjonowania jest oświetlenie wnętrza domu. Nie pozostawia również wątpliwości fakt, iż w dobie dzisiejszych czasów wypełnienie ogrodu światłem jest równie ważne. Dobra kondycja ogrodu, uwydatnienie jego najlepszych zalet i atutów odbywa się często bez względu na porę dnia czy nocy. Oświetlić możemy nie tylko miejsca najczęściej użytkowane jak chodnik, taras czy brama wjazdowa, ważne również jest to, aby wydobyć z niego to, co tajemnicze i magiczne, a możemy być pewni, że każdy ogród miejsce takie posiada.

Z lampami ogrodowymi zapan brat

Kreacja ogrodu według własnego gustu, czy zmysłu jest nie lada frajdą i wyzwaniem. Każdy z nas niezależnie od doświadczenia w tym zakresie może podjąć próbę aranżacji ogrodu według własnego zmysłu artystycznego bądź też podążając za zmieniającymi się trendami. Pamiętajmy, że nic tak nie podkreśla klimatu i charakteru ogrodu jak połączenie światła odbijanego przez taflę wody. Współczesny rynek oferuje nam bardzo szeroki wybór asortymentu przeznaczonego właśnie w tym celu. Począwszy od świecących kul mogących dryfować po tafli oczka, a skończywszy na reflektorkach umieszczanych pod powierzchnią wody.

Posiadacze małych oraz dużych ogrodów, tarasów czy też altanek są w równie uprzywilejowanej sytuacji. Dostępna jest cała masa reflektorów czy też lamp solarnych, które nie tylko oświetlą zieloną przestrzeń, ale również wydobędą z niej to, co najlepsze. Czy poprzestawać wyłącznie na tym, co tradycyjne i sprawdzone? My mówimy stanowcze NIE dla nudy i monotonii, a zdecydowane TAK dla lamp, które wprowadzą doskonały design do naszego ogrodu, ale przede wszystkim pozwolą w niezwykle ciekawy i oryginalny sposób na jego oświetlenie. Nie bójmy się nowych rozwiązań dedykowanych specjalnie dla naszych potrzeb. Zwróćmy uwagę, że nie zawsze nowe rozwiązania muszą być kosztowne, a proste nie zawsze wystarczające.

Czy umiemy spojrzeć na nasz ogród z przymrużeniem oka, z odrobiną fantazji pomieszanej z elementami współczesnego designu? Nie pochlebiajmy monotonii, stwórzmy własny azyl oraz miejsce relaksu i odpoczynku. Dla jednych będzie to ogród, dla innych taras czy weranda. Ponadczasowym i nietuzinkowym rozwiązaniem dla wszystkich tych miejsc są okrągłe kule ogrodowe, które wypełnią blaskiem każde miejsce gdziekolwiek się znajdą. Doskonale komponują się w niewielkich miejskich ogródkach, jak również na dużych, rozciągających się działkach. Dzięki zastosowaniu w nich tradycyjnego gwintu E27 dysponujemy naprawdę pokaźnym arsenałem oświetleniowym. Pojedynczo, a może w grupie? Mała, średnia czy też duża? Niezależnie od wariantu, na który się zdecydujemy efekt, jaki jesteśmy w stanie osiągnąć przerośnie nasze najśmielsze oczekiwania, tchnie w nasz ogród nowe życie, co będzie dużym krokiem na przód w kierunku oświetleniowego designu.

W roli głównej lampa ogrodowa Gaja, która zarówno za dnia jak i w nocy prezentuje się wspaniale!

 

0 comments on “Otwarcie sezonu z nowym spojrzeniem na ogrodowy design!Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>