caselle

Trendy w oświetleniu, czyli TOP 2016!

Kalendarzowa wiosna już za nami jest to, więc doskonały czas, aby podjąć temat oświetlenia, niezmiennie ważnego elementu naszego codziennego funkcjonowania. Tym bardziej zyskuje ono na wartości, gdy w grę wchodzą tegoroczne trendy w oświetleniu. Już na wstępie warto wspomnieć, iż nie są to spektakularne zmiany, niemniej jednak istotne w swojej wartości, dlatego warto poświęcić im, choć jeden artykuł.

Od wielu, wielu dekad przed oświetleniem stawiane jest nie lada wyzwanie- musi być funkcjonalne, a przede wszystkim dobre. Jest to myśl oczywiście bardzo poprawna, ale czy zmierzająca z duchem postępu? W dzisiejszych czasach dobre oświetlenie to nie wszystko. Lampa XXI wieku powinna stanowić integralną część wnętrza, tworzyć spójną całość, wyróżniać się, a zarazem żyć z nim w harmonii.

Złoto & Miedź

Mimo zmieniających się trędów w aranżacji wnętrz, kolorystyce czy oświetleniu niezmienne pozostają słowa „o gustach się nie dyskutuje”, jest w tym o tyle prawdy, iż gama oświetlenia, jaką mamy do wyboru jest naprawdę pokaźna, stąd też każdy może odnaleźć w niej coś dla siebie. My jednak zaprezentujemy to, co w roku 2016 zostało uznane za oświetleniowe TOP!
Nie pozostawia złudzeń fakt, iż wybór motywu przewodniego nie należy do najłatwiejszych zadań. Często pojawiają się spory, w wyniku, czego wybór pada nie na jeden, lecz na dwa kolory, jak miało to miejsce w tym roku. W roli głównej znalazło się złoto oraz miedź- szlachetne, ponadczasowe barwy, niejednokrotnie uznawane za przymiot bogactwa i elegancji. Jak zostało wcześniej wspomniane tegoroczny motyw przewodni nie odbiega znacząco od kolorystyki roku ubiegłego, jaką było miedziane złoto, dlatego też wszyscy ci, którzy dokonali zakup w roku 2015 mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ ich mieszkanie gotowe jest na nadejście oświetleniowych nowości.

aran. blog 22.03

Klasyczna elegancja dwa ma oblicza

Mówi się często, ze biżuteria stanowi doskonałe zwieńczenie kobiecego piękna, podobnego sformułowania użyć możemy biorąc pod uwagę kolorystykę złota i miedzi, które z pewnością staną się doskonałym elementem dekoracyjnym i estetyczny naszego domu. Nadają charakter, uwydatniają to, co najpiękniejsze i godne uwagi oraz tworzą styl- jeszcze nigdy nie można było zyskać tak wiele przy tak niewielkiej zmianie. Kolejnym atutem przemawiającym za tegorocznymi trendami jest fakt, iż kolory te znakomicie odnajdą się w każdym pomieszczeniu, a wszystko za sprawą przyjaznej i ciepłej atmosfery, jaką wspólnie tworzą. Złoto wspaniale współgra z bielą oraz czernią, a co ciekawe nasza szlachetna miedź bardzo dobrze prezentuje się w towarzystwie kolorów pastelowych!

Możliwości oświetleniowych stanowiących motyw przewodni roku 2016 jest naprawdę wiele, począwszy od lamp wiszących, plafonów, żyrandoli, lamp biurkowych oraz kinkietów skończywszy na wbudowanych oprawach oświetleniowych, które mimo swego niewielkiego rozmiaru uszlachetnią nasze wnętrze stając się przysłowiową kropką nad „i”.

 

0 comments on “Trendy w oświetleniu, czyli TOP 2016!Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>